Kadınların Erkeklere Göre Dışarda Yemek Yeme Sıklığı 2 Kat

Kadınların Erkeklere Göre Dışarda Yemek Yeme Sıklığı 2 Kat

Dışarda Yemek Yeme Kültürü Raporları

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ortalama dört kez bir restorana veya dışarıda yemek yemeğe çıkıyoruz. Bu oran yaşa, maddi duruma, sebebe göre değişse de hepimiz ayda birkaç kez dışarıda yemek yemeği tercih ediyor ya da ihtiyaç duyuyoruz.

Kadınların erkeklere oranla daha fazla restorana gittiğini biliyor muydunuz?

Kadınların (%68,8) restorana gitme sıklığı neredeyse erkeklerin(%31,2) iki katı kadardır. Bunu okuduğunuz da siz de kadınlar yemek yapıyordur evde erkek milleti dışarda hazır yer tezinin doğru olmadığını öğrendiğinize göre:)

Yaşlara bakıldığında orta yaş grubunun (%56) dışarıda daha çok yemek yediğini görürüz.

Restorana gitmeyi tercih edenlere bakıldığında üniversitelilerin ve lisansüstü okuyan kişilerin dışarı da yemek yeme eğilimi daha fazladır.

 

Gelirlere göre restorana gitme olasılığına bakıldığında orta gelir gruplu kişilerin yüksek ve düşük gelir gruplu kişilerden daha çok restorana gittiğini görürüz.

Herkesin restorana gitmek için bir sebebi vardır. Bazıları kendilerine kolaylık olsun diye dışarı da yemek yemeği tercih ederken bazıları da farklılık olsun diye tercih eder.

Genellikle birileriyle birlikte olmak için ve ekonomik sebeplerle dışarı da yemeğe çıkmak tercih edilir. Arkadaşlarımızla dışarı da yemek yemeği daha çok tercih ederken ailelerimizle de dışarıda yemeğe çıkma oranımız az değildir. Yalnız dışarıda yemek yeme oranımız da azımsanmayacak kadar çoktur.

Sonuç olarak sebebimiz gelirimiz ne olursa olsun her koşulda dışarıda yemeği tercih ediyoruz.

Dışarda yemek yerken ne yiyeceğinizi biliyor ama nerede yiyeceğini bilmiyorsanız allzin uygulaması bunun için geliştirildi, hemen App Store ve Google Play‘den indirin!

Kaynak:2018 Gastronomi Ekonomisi Raporu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.