allzin QR Menü Ve 4 Farklı Kullanım Şekli

allzin QR Menü Ve 4 Farklı Kullanım Şekli

Günümüzde allzin QR menü partnerimiz olan işletmelerde o kadar farklı ve doğru şekillerde kullanılıyor ki; bazen biz bile bunu düşünmemiştik diyoruz.

Artık bir restorana gittiğinizde masalarda QR kod ile çalışan qr menü görmemek imkansıza yakın değil mi? Hatta QR kodlar hayatımıza öyle bir yerleşti ki..  Restorana gitmeden önce otobüs duraklarında, yoldaki reklam panolarında, orda burda (…) kısaca her yerde karşımıza çıkıyorlar.

Peki QR kod ne demek? QR kodu (İngilizce: Quick Response) veya karekod, makinelerle okutulabilen bir matris barkod (iki boyutlu barkod) türüdür. “Quick Response” Türkçemizde “Hızlı Cevap” anlamına geliyor. Yani QR bir tür şifreleme modelidir. Bu şifrelemeyi çözen cihaz+yazılımlar o kodun arkasındaki bilgilere (website, menü, konum, kartvizit bilgileri) bizim hızlıca erişebilmemizi sağlar.

Bu tanıma göre ise QR menü nedir yanıtını “hızlıca erişilen menü” diyerek teknolojik olarak adlandırarak başlayalım. Peki QR menü yeme-içme ve eğlence sektöründe nasıl kullanılabilir? Gelin 4 başlıkta inceleyelim;

Cafe-Restoran için allzin QR Menü

Hayatında en az bir kere de olsa restorana gidip menü beklemekten ağaca dönüşmeyen oldu mu? Bazen siparişi verelim de muhabbetimize başlayalım; bölünmesin deriz ama bir türlü garson ve menüye erişemeyiz. QR menü işte bunun ilacı oldu. Hepimizin elinden düşmeyen akıllı telefonlar bir anda menüye dönüştü.

Peki restoran sahipleri için bir anlamı yok mu? Elbette var; yıllık ortalama 3 bin TL ile 10 bin TL arasında değişen menü masraflarını neredeyse 0’a indiriyor.. Daha ne olsun!

Örneğin İstanbul Boğazı’nın nezih restoranlarından Del Mare ve Osteria allzin’i menüyü dijitalleştirmek için verimli bir şekilde kullanıyor. https://allzinapp.com/delmare https://allzinapp.com/osteria tıklayın ve inceleyin.

allzinqrmenu1

 

Otel ve Beach Clublar için QR Menü

Sezonluk menüler, zengin mutfak çeşitleri, yabancı dil çevirilerinin menüye eklemesi, birden fazla restoran ve her restoran için en az bir menü; bu menülerin basılması, müşteriye ulaştırılması kolay değil-di.

Taa ki QR menüler otellerde resepsiyondan, plaja, havuz başına, otel odasına ve tabi restoran içine eklenene kadar.

Dijital menülerin oteller ile buluşması eşsiz bir deneyim oldu. allzin QR menülerin otellere 100+ dilde menü çevirisi sunması ile gerçek bir inovasyon!  Türkçe veya İngilizce hazırlanan menüleri bir Rus müşterinin kolaylıkla anlayabiliyor olmasının otel görevlilerindeki ve müşterideki huzurunu  hissedebiliyor olmalısınız.

Ayrıca allzin QR menü ile otel odasından ve plajdan sipariş alabiliyor ve tatilcilere gerçek bir rahatlık sağlıyorsunuz. Tabi ki bu da daha fazla satış anlamına geliyor.

Örneğin Kaş Peninsula Gardens Hotel siparişlerini bu yöntem ile alıyor www.allzinapp.com/peninsulagardens tıklayın ve inceleyin.

Otel ve Beach Clublar İçin allzin QR Menü

 

Paket Sipariş için allzin QR Menü

Menüler müşteriye telefon ile sunulsa da bu bizleri memnun etmiyor.. Sipariş alma tarafı ülkemizdeki alışkanlıklar sebebiyle insan ilişkisi ile yapılmalı beklentisindeyiz. Somut bir iletişimin varlığı bizleri memnun ediyor.. Yani garson veya servis görevlisi aracılığıyla servis olmasını tercih ediyoruz.. Açıkçası restoran işletmecileri de bunu değiştirmek istemiyor.

Fakat iş paket servis şeklinde restoran dışından gelen siparişe geldiğinde dijital çözümler olmazsa olmaz oluyor. Bu sebeple de allzin QR menü ile tanışan hemen her restoran şu soruyu soruyor;

“Biz buradan neden sipariş almayalım ki ?” 

allzin covid-19 pandemi döneminin hemen başında yine bir inovasyon ile QR menü + Whatsapp entegrasyonunu yayına aldı.

Böylece restoranlar paket siparişleri komisyonsuz bir şekilde; qr kod veya link ile ulaşılan menüleri üzerinden alabiliyor oldular. Üstelik komisyon ödeme derdinden kurtularak.

Yani QR menü hem işletmelere hem müşterilerine neresinden bakılırsa faydalar sağlamakta.

Örneğin Nida Burger siparişlerini bu yöntem ile alıyor https://allzinapp.com/nidaburger tıklayın ve inceleyin.allzinqrmenu2

Müşteri İletişiminde allzin QR Menü

allzin kullanan işletmelerde yeme-içme dışında etkinlik ve eğlenceler de sıklıkla düzenlenmekte.Müşteri öncelikle menüye bakıyor. Yemeğini seçtikten sonra mekandaki etkinlik ve eğlenceleri keşfediyor.  Ayrıca kullanıcı şikayeti, öneriyi ya da değerlendirmelerini o an yapabiliyor. İhtiyaç halinde dijital ortamda işletme yöneticisine kolaylıkla ulaştırabiliyor.

allzinqrmenu3

Siz de hemen ücretsiz  allzin QR menü sahibi olmak için üye olun ÜYE OL

Paket sipariş sistemine sahip olmak için detayları inceleyin PAKET SİPARİŞ DETAYLAR

Cafe, restoran, bar ve oteller için uçtan uca çözümleri inceleyin 24 SAATTE DİJİTALLEŞME

 

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Qr menü kullanımı kafeler için muhteşem bir avantaj, içerik çok sağlam olmuş emeklerinize sağlık 😊

    Zeynep Reply
  • qr menü hakkında süper örnekler olmuş müşteri olarak tercihim artık hep qr menülerden yana..

    Büşra Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.